PECTUS nagrywa płytę akustyczną

W Studiu S4 Polskiego Radia powstaje pierwsza akustyczna płyta Zespołu

 

więcej >>

PECTUS na festiwalu TOP OF THE TOP

Po dwuletniej przerwie powraca Sopot Festival z marką "Top of the Top". PECTUS zagra na nim 18 sierpnia

 

więcej >>

PECTUS w nowych autach

1 lipca w salonie Auto Centrum Lis w Kaliszu zespół Pectus odebrał 4 samochody Mitsubishi Outlander i ruszył nimi w dalszą zaplanowaną trasę koncertową po Polsce

 

więcej >>

Sentymentalna podróż w towarzystwie Radia Złote Przeboje

Bracia Szczepanikowie oprowadzali Radio Złote Przeboje po rodzinnych Ciężkowicach i okolicach Nowego Sącza

 

więcej >>

Mistrzostwa Świata ART - Football w Rosji

PECTUS uczestniczył w Mistrzostwach Świata Artystów ART-Football w Moskwie

 

więcej >>

PECTUS Ambasadorem AUTO CENTRUM LIS

Zespół PECTUS został Ambasadorem marki AUTO CENTRUM LIS z Kalisza. Współpracę partnerską uroczyście zainaugurowano podczas koncertu w Kaliszu 13 maja.

 

więcej >>

Wręczenie Złotej Płyty firmie BIG STAR

Firma BIG STAR otrzymała od Zespołu złotą płytę za krążek "Kobiety", którego była Sponsorem Głównym.

 

więcej >>

TELEDYSK PECTUS "ILUZJA"

PIOSENKA "ILUZJA" PREMIERA TELEDYSKU STYCZEŃ 2017

 

więcej >>

Akustyczny strzał w dziesiątkę

Wyjątkowa, wręcz rodzinna atmosfera, niesamowity kontakt z publicznością i największe przeboje zespołu w zupełnie nowych, gitarowych aranżacjach - to największe atuty niezwykle popularnych koncertów akustycznych zespołu PECTUS.

 

więcej >>

Koncerty PECTUS, to multimedialne show

Poziom technologiczny koncertów Pectus opisuje branżowa prasa.

 

więcej >>

news
CAJON dla WOŚP

Kwotą 660 zł zakończyła się wielkoorkiestrowa licytacja, na którą Zespół PECTUS wystawił swój jedyny i niepowtarzalny cajon*. Na tym, wykonanym na zamowienie instrumencie perkusyjnym, nagrano ostatnią płytę „Kolędy przy kominie”. Cajon sygnowany jest podpisami braci Szczepaników

Walka o instrument była zawzięta i trwała do ostatnich minut licytacji. Na kilka sekund przed jej zakończeniem osoba posługująca się nickiem „elvis881” wpisała kwotę 660 zł. Taka właśnie kwota zasili konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- To nie byle jaki instrument. Został wykonany na nasze zamowienie przez Andrzeja Włodarczyka AW Cajon. Dźwięki z tego cajonu można usłyszeć na płycie „Kolędy przy kominie”. Nie jest łatwo rozstawać się z takim instrumentem, jednak cel na jaki trafią pieniądze z jego sprzedaży jest szczytny i bardzo się cieszę, że mamy choć niewielki wkład w ratowanie ludzkiego życia - mówi perkusista Marek Szczepanik, który z tym instrumentem perkusyjnym spędził długie godziny.


Zespół nie po raz pierwszy uczestniczył w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udział w wielkoorkiestrowych akcjach jest już tradycją braci Szczepaników.


- Mamy nadzieję, że instrument będzie wielką radością dla nowego właściciela. Życzymy mu wielu sukcesów. Mamy nadzieję, że będzie dbał o nasz cajon - śmieją się panowie z Zespołu PECTUS.

 
*Cajon (czytaj kahon, z hiszp. cajon - "skrzynia") - skrzynka perkusyjna, drewniany instrument perkusyjny pochodzący z Afryki, wymyślony przez afrykańskich niewolników na kontynencie amerykańskim, w Peru. Stamtąd trafił do Europy, gdzie zaczęli go używać muzycy flamenco. W środku cajonu zainstalowane są zwykle struny werblowe lub zwykłe naciągnięte na przednią ściankę, owe struny pomagają wydać znany dźwięk "snar" Instrument ma zwykle kształt prostopadłościanu. Gra się na nim, siedząc okrakiem na jego górnej części i uderzając dłońmi w przednią ścianę. Tylna ściana posiada otwór.

Sklep

PECTUS - Stos Praw

Cena: 24,99 zł
Promocja: 20,99 zł

Kubek porcelanowy PECTUS

Cena: 44,90 zł
Promocja: 39,99 zł

PECTUS - Siła braci

Cena: 34,99 zł

Pectus "Kobiety"

Cena: 39,99 zł
Promocja: 34,99 złPłyta Pectus "Kobiety" w digitaluOficjalna strona zespołu PECTUS