news
CAJON dla WOŚP

Kwotą 660 zł zakończyła się wielkoorkiestrowa licytacja, na którą Zespół PECTUS wystawił swój jedyny i niepowtarzalny cajon*. Na tym, wykonanym na zamowienie instrumencie perkusyjnym, nagrano ostatnią płytę „Kolędy przy kominie”. Cajon sygnowany jest podpisami braci Szczepaników

Walka o instrument była zawzięta i trwała do ostatnich minut licytacji. Na kilka sekund przed jej zakończeniem osoba posługująca się nickiem „elvis881” wpisała kwotę 660 zł. Taka właśnie kwota zasili konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- To nie byle jaki instrument. Został wykonany na nasze zamowienie przez Andrzeja Włodarczyka AW Cajon. Dźwięki z tego cajonu można usłyszeć na płycie „Kolędy przy kominie”. Nie jest łatwo rozstawać się z takim instrumentem, jednak cel na jaki trafią pieniądze z jego sprzedaży jest szczytny i bardzo się cieszę, że mamy choć niewielki wkład w ratowanie ludzkiego życia - mówi perkusista Marek Szczepanik, który z tym instrumentem perkusyjnym spędził długie godziny.


Zespół nie po raz pierwszy uczestniczył w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udział w wielkoorkiestrowych akcjach jest już tradycją braci Szczepaników.


- Mamy nadzieję, że instrument będzie wielką radością dla nowego właściciela. Życzymy mu wielu sukcesów. Mamy nadzieję, że będzie dbał o nasz cajon - śmieją się panowie z Zespołu PECTUS.

 
*Cajon (czytaj kahon, z hiszp. cajon - "skrzynia") - skrzynka perkusyjna, drewniany instrument perkusyjny pochodzący z Afryki, wymyślony przez afrykańskich niewolników na kontynencie amerykańskim, w Peru. Stamtąd trafił do Europy, gdzie zaczęli go używać muzycy flamenco. W środku cajonu zainstalowane są zwykle struny werblowe lub zwykłe naciągnięte na przednią ściankę, owe struny pomagają wydać znany dźwięk "snar" Instrument ma zwykle kształt prostopadłościanu. Gra się na nim, siedząc okrakiem na jego górnej części i uderzając dłońmi w przednią ścianę. Tylna ściana posiada otwór.

Sklep

Kubek porcelanowy PECTUS

Cena: 45,00 zł

PECTUS - Siła braci

Cena: 35,00 zł

Pectus "Kobiety"

Cena: 35,00 złPłyta Pectus "Kobiety" w digitaluOficjalna strona zespołu PECTUS