Biografia Zespołu

PECTUS – SIŁA BRACI

W maju 2012 roku ukazuje się pierwszy utwór zespołu, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie - „Dla Ciebie” (muz./sł. Tomasz Szczepanik).
PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew).
Wspólna rzeczywista praca panów rozpoczyna już się w październiku 2011 roku, choć słuchając „dla Ciebie”, czy kolejnej „Barcelony” można stwierdzić, że robią to od zawsze.
We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem
po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii.
„Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem.
Nowy PECTUS rozbrzmiewa coraz śmielej, ciężko pracując na swój sukces.

Zacznijmy jednak od początku.

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, "Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką.
W 2006 roku zdobywają Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Carpathia Festival" Rzeszów.
W styczniu 2007 ukazuje się promocyjny mini-album, z pięcioma autorskimi utworami. W nagraniach materiału uczestniczą Wojtek Horny (O.N.A. Chylińska) i Zbyszek Jakubek (Walk Away, R.Rynkowski).
W tym samym roku PECTUS jest już finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Debiuty" Opole 2007.
Pierwszym wielkim przebojem zespołu, jest piosenka, "To, co chciałbym Ci dać", która powstaje we współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. W 2008 roku piosenka jest jedną z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych.
W sierpniu PECTUS docenia sopocka publiczność, nagradzając grupę, SŁOWIKIEM PUBLICZNOŚCI Sopot Festiwal 2008.
Jest to moment przełomowy, sukces nadaje ton, kariera zespołu nabiera tempa.
Rozpoczyna się praca nad debiutanckim albumem, której finał, ma miejsce 27 lutego 2009r.
Album zawiera 11 utworów, wszystkie kompozycje jak i teksty autorstwa Tomasza Szczepanika.
Producentem płyty jest Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z takimi artystami jak Małgorzata Ostrowska, Wilki, czy grupa Feel.
Płyta „PECTUS” powstawała stosunkowo długo, zespół szukał bowiem dźwięków i artystycznej tożsamości, mozolnie dopracowywano kompozycje i brzmienia. Dzięki tym zabiegom, słuchacze dostali to, co dla twórców było najważniejsze – gitarowy wyraz ciekawych melodii, połączony z charakterystycznym wokalem Tomka.
Płyta miała być po prostu „pectusowa”, i taka też jest.

Tym samym, ugruntowuje się pozycja zespołu na rynku, a kolejny singiel „Jeden moment”, tylko to potwierdza. Z taka jakością i entuzjazmem twórczym, o przyszłość artyści mogą być spokojni.
Piosenka przez wiele miesięcy gości na listach przebojów, zajmując pierwsze miejsce wśród polskich hitów najczęściej prezentowanych w radio.
Popularności medialnej, towarzyszy ogromny sukces żywego grania. Na koncerty zespołu PECTUS przychodzą tłumy.
Rok 2009 przynosi zespołowi kolejne niespodzianki.
W czerwcu, podczas Opolskiego Festiwalu w konkursie Premier, PECTUS otrzymuje Brązową Premierę, za piosenkę „Życie na dystans”. Na tym samym Festiwalu przyznano zespołowi także Super Jedynkę w kategorii Debiut Roku.
Lato trwa. 46 Sopot Festival – PECTUS, odbiera swoją pierwszą Złotą Płytę, za debiutancki album, sprzedany w 15 tysiącach egzemplarzy od dnia premiery.
Dobry czas, wypełniają oczywiście liczne koncerty.
Tomek Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/lider zespołu), zamyka ten wyjątkowo szczęśliwy rok, udziałem w projekcie "Kalendarz Dżentelmeni 2010", gdzie zaśpiewał w duecie z Andrzejem Grabowskim, w ramach akcji charytatywnej "Stop bosym stopom", organizowanej przez Oliviera Janiaka.
Rok 2010 obfituje w entuzjastycznie przyjmowane koncerty. Na szczególną uwagę w tym czasie zasługuje debiut zespołu w USA. (początek maja)
PECTUS gra w Chicago, w Copernicus Center gra dla licznie przybyłej Polonii.
Po powrocie do kraju zespół bierze udział w licznych akcjach i koncertach charytatywnych, w związku z tragicznymi skutkami fali powodziowej, która nawiedziła Polskę w maju, m.in. "Artyści dla Sandomierza", koncert w „zalanym” Tuchowie.
PECTUS wspiera również Fundację Anny Dymnej, występując na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w czerwcu 2010 roku.
Czas pomiędzy kolejnymi występami, muzycy spędzają w swoim rzeszowskim studio, pracując intensywnie nad nowym materiałem.
Fani niecierpliwie czekają na efekty.
24 września 2010 roku ma miejsce premiera albumu. „Oceany”.
Piosenka „Stos Praw” otwierająca płytę, przez wiele kolejnych miesięcy, króluje na listach przebojów, krajowych rozgłośni.

Rok 2011 to kontynuacja dobrze rozwijającej się kariery grupy, pomimo zachodzących jesienią ogromnych zmian personalnych. Od października 2011 diametralnie zmienia się bowiem skład zespołu.
Nowy PECTUS, to teraz wyjątkowa jedność. Tomasz Szczepanik zaprasza do współpracy trójkę młodszych braci; Marka, Mateusza i Macieja.
Absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, nigdy wcześniej nie grali wspólnie, jednak okazuje się, że moc z którą wykonują największe przeboje PECTUS, oraz nowe kompozycje, nadają zespołowi wyjątkowego charakteru. Bardzo dobre recenzje koncertów motywują, a SIŁA BRACI, nie jest tylko sloganem.

ROK 2013 TO Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ "SIŁA BRACI"!!!

W maju 2012 roku ukazuje się pierwszy utwór zespołu, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie - „Dla Ciebie” (muz./sł. Tomasz Szczepanik).
PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew).
Wspólna rzeczywista praca panów rozpoczyna już się w październiku 2011 roku, choć słuchając „dla Ciebie”, czy kolejnej „Barcelony” można stwierdzić, że robią to od zawsze.
We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem
po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii.
„Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem.
Nowy PECTUS rozbrzmiewa coraz śmielej, ciężko pracując na sukces.

"SIŁA BRACI" 5 luty 2013 - premiera albumu
PŁYTA ukazuje się nakładem Sony Music Polska. Wszystkie piosenki, które trafiły na trzeci krążek są autorstwa (muzyka/ słowa) lidera zespołu - Tomasza Szczepanika.

PECTUS dzisiaj - zaprasza słuchaczy w muzyczną podróż, przez kraje i brzmienia, które sam odkrywa. Tęskna nuta "Barcelony" porusza całą Polskę.
Muzycy dotykają także innych obszarów, takich jak, przestrzenie szerokorozumianego bluesa i country, dźwięki szkockich wyżyn.
Chwytliwymi melodiami niosą pozytywne przesłanie - że z pomocą najbliższych możemy zmieniać świat wokół siebie na lepsze, że każdy jest panem własnego losu.

"Postanowiliśmy, że ta płyta będzie początkiem muzycznej podróży, w której podróżować będziemy po naszych inspiracjach, ale i po miejscach po których prowadzi nas los . Realizujemy ten plan zapraszając gości co jest wielce fascynujące, bo każdy z nich wnosi swoją energię, wrażliwość, inną umiejętność frazowania, historię" – mówi Tomasz Szczepanik.
PECTUS nie odwiedza miejsc, artyści chłoną zastaną rzeczywistość, odnajdują to co charakterystyczne, dlatego na płycie można usłyszeć niepowtarzalne brzmienie takich instrumentów, jak gitara dobro, na której zagrał Jędrzej Kubiak, flet irlandzki z wirtuozerią Piotra Nazaruka, klasyczną hiszpańską gitarę, obudzoną wyjątkowo palcami Marcina Majerczyka, czy wreszcie oryginalną, szkocką kobzę.

Ale to wszystko nie miało by sensu, bez uzależnienia od melodii, o którym tak często wspomina Tomasz Szczepanik. Wszystkie te brzmienia podporządkowane są melodiom, melodie są najważniejsze, wystarczy otworzyć uszy i serca, by je przyjąć.
"Siła braci" to siła przebojów. Nienachalnych, dalekich od natrętnej krzykliwości – raczej takich, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przed lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia.

Na początku 2013 roku do rozgłośni trafia kolejny singiel pt.: "Szkoła Marzeń", do którego powstaje teledysk w reżyserii Jacka Majewskiego, według pomysłu zespołu.

Kariera PECTUS nabiera rozpędu, płyta zyskuje bardzo dobre recenzje, zespół rusza w trasę koncertową promującą album.
Na trasie wiele polskich miast, ponadto koncert w Londynie, na który wszystkie bilety zostały wyprzedane.

ISTOTNE WYDARZENIA 2013 ROKU
- 8 czerwca 2013 roku PECTUS z piosenką "Barcelona" trafia do ścisłej dziesiątki największych przebojów 2012 roku i jest zaproszony na Sopot Top Trendy 2013.
- 15 czerwca 2013 roku odbywa się Jubileuszowy 50-ty Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. PECTUS jest nominowany w plebiscycie Super Jedynek w kategorii "Super Zespół".
Z Opola wyjeżdża jako zwycięzca, otrzymuje dwie Super Jedynki: w kategorii "Super Zespół" oraz "Super Występ".
- PECTUS wspiera wiele akcji charytatywnych: Fundacja " Mam marzenie", akcja "Talerz Miłosierdzia", "Szlachetna Paczka".

Dorobek muzyczny istniejącego od roku 2005 zespołu PECTUS cieszy się ogromną popularnością.

Zamykając powoli rok 2013 warto wspomnieć o udziale Tomasza Szczepanika w projekcie Oliviera Janiaka „Kalendarz Dżentelmeni 2014”, zobaczymy w nim szeroki wachlarz możliwości i różnorodność pomysłów, lidera zespołu PECTUS, który skomponował wszystkie utwory na płytę, tworząc z Maciejem Jadowskim (autorem tekstów), coś naprawdę wyjątkowego. Do kompozycji Tomasza Szczepanika zaśpiewali: Robert Więckiewicz, Magdalena Różczka, Danuta Stenka, Tomasz Karolak, Kinga Preis, Piotr Polk, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Agnieszka Grochowska, Sonia Bohosiewicz, Paweł Małaszyński, Jacek Braciak, Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał, Adam Woronowicz, Rafał Królikowski, Antek Królikowski.

PECTUS ma nadzieję towarzyszyć państwu przez kolejne lata, zaskakując kolejnymi przebojami

2015

13 listopada 2015 ukazuje się jubileuszowy album pt. "KOBIETY". Płyta złożona jest z 10 duetów z wielkimi Artystkami polskiej sceny muzycznej. Gościnnie zaśpiewały:

  •  Kayah
  •  Maryla Rodowicz
  •  Urszula Dudziak
  •  Patrycja Markowska
  •  Irena Santor
  •  Monika Kuszyńska
  •  Urszula
  •  Anna Wyszkoni
  •  Grażyna Łobaszewska
  •  Basia Trzetrzelewska

Ile kobiet, tyle historii… i jak to wszystko opowiedzieć? Zespół Pectus znalazł sposób na swojej jubileuszowej – to już 10 lat na scenie! – płycie zatytułowanej po prostu „Kobiety”. Zaprosił do współpracy najwybitniejsze polskie wokalistki, przedstawicielki różnych pokoleń i wielu nurtów muzycznych, by w duetach z Tomaszem Szczepanikiem, liderem formacji, wyśpiewały pochwałę żeńskiego pierwiastka ludzkiej natury i jednocześnie dały świadectwo naszym trudnym czasom.

- Album jubileuszowy musiał być w jakiś sposób wyjątkowy – przyznaje Szczepanik, dla którego „Kobiety” mają również wymiar bardzo osobisty. - Ogromną rolę w naszym życiu odegrała mama, można powiedzieć, że nas wychowała. Tata był często w delegacji, więc mama podejmowała wszystkie strategiczne decyzje związane z naszą rodziną, nie narzucając nam przy tym swojej woli. Kobieta i czterech chłopców pod jednym dachem – to automatycznie oznaczało, że musieliśmy się uczyć wszystkich domowych czynności, więc gotowanie czy prasowanie nie jest dla nas problemem. Co jednak najważniejsze, od mamy nauczyliśmy się czuć. W jakimś stopniu przejęliśmy od niej kobiecą wrażliwość.

Na płaszczyznę prywatną nałożyła się w przypadku tego albumu również szersza perspektywa. To westchnienie nad rządzonym agresywną, męską ręką światem, w którym kobiety są ofiarami, ale też nosicielkami tego, co najważniejsze: empatii, współczucia i miłości. - Kiedy podejmowaliśmy decyzję, że zadedykujemy tę płytę kobietom, wybuchł konflikt na Ukrainie. Poczułem ogromny niepokój. Wszystko się we mnie buntowało – przeciw wojnie, agresji, zniszczeniu. Lęk przed konfliktem zbrojnym, połączony z wyniesionym z domu pierwiastkiem kobiecym, z empatią i potrzebą bezpieczeństwa, narzucił nam konkretny tor prac nad tym materiałem. Zarówno nad muzyką, jak i tekstami. Powstał hołd dla kobiet i ich roli w naszym codziennym życiu – wyjaśnia Tomasz Szczepanik.

Realizacja tego planu na płaszczyźnie muzycznej wydaje się równie prosta – wystarczy zaprosić do współpracy znakomite artystki i zaproponować do zaśpiewania utwory odpowiadające ich temperamentom – co skomplikowana. Bo jak te wszystkie kobiece żywioły pogodzić, jak zamknąć je w jednym, spójnym dziele?

Pectus na „Kobietach” znalazł na to receptę doskonałą. Zabiera nas w kipiącą energią, swingującą wycieczkę po Nowym Jorku z Urszulą Dudziak w roli przewodniczki, w dialogu z Marylą Rodowicz snuje opowieść o ciemnych stronach życia, które staje się balem, z Ireną Santor wirujemy w szlachetnym walcu, a Basia Trzetrzelewska szepce nam do ucha słodko-gorzkie słowa pożegnania. Są też utwory autentycznie przejmujące, jak lament Kayah nad kobietami, które padają ofiarą wojennych gwałtów, powalająca brutalną prostotą skarga Grażyny Łobaszewskiej, ujmującej się za ofiarami przemocy domowej, czy rozmowa nad szpitalnym łóżkiem, w której miłość jest silniejsza od śpiączki, gdzie Szczepanikowi partneruje Monika Kuszyńska. Są też utwory nieco lżejsze, ale równie prawdziwe i fascynujące, zaśpiewane z Patrycją Markowską, Urszulą i Anią Wyszkoni…

2016 "Kolędy przy kominie"

„Kolędy przy kominie” zespołu PECTUS to płyta niezwykła. Niezwykła, bo powstała w miejscu niecodziennym i pełnym pięknych rodzinnych emocji - w starym domu w Bogoniowicach. To tam dorastał Tomek, Marek, Mateusz i Maciek. Tam właśnie pojawiły się pierwsze marzenia o wspólnym zespole. Po wielu ten stary dom postanowiliśmy odnowić, dać mu nowe życie i stworzylliśmy w nim rodzinne studio nagrań. Zaprosiliśmy do swojego domu przyjaciół i przy ich współudziale stworzyliśmy tradycyjną płytę z kolędami i pastorałkami.
Pięknymi ludowymi dźwiękami płytę dopełnił zespół ludowy „Pogórzanie”, a nieco góralskich akcentów smyczkowych dołożył Szymon Chyc - Magdzin z Zespołu „Future Folk”.
Tradycyjne polskie kolędy, proste, a jednak magiczne, tak jak i magiczne są Święta Bożego Narodzenia.

1. Wśród nocnej ciszy
2. Przybieżeli do Betlejem
3. A wczora z wieczora
4. Lulajże Jezuniu
5. Idziemy tu idziemy
6. Bracia patrzcie jeno
7. Cicha noc
8. Jedna z pierwszych gwiazd
9. Północ już była
10. Hej w dzień narodzenia
11. Przy kominie

Nagrania zrealizowano we wrześniu 2016 roku w Bogoniowicach.


2018 "PECTUS AKUSTYCZNIE" gościnnie Włodek Pawlik

Album Pectus „Akustycznie”, to największe przeboje wykonywane przez czwórkę braci Szczepaników, tym razem w akustycznych aranżacjach. Ideą wydania tej płyty było uchwycenie chwili, pewnej energii, interakcji pomiędzy Artystami muzykami i przekazanie emocji za pomocą instrumentów akustycznych. Cała płyta została nagrana na tzw. "setkę”. Dzięki temu album ma w sobie nieuchwytny klimat, synergię i tworzy intymny kontakt Artystów, ich żywej muzyki z Odbiorcą.

Gościem specjalnym płyty jest Włodek Pawlik.

Album zawiera premierowy utwór pt. „Do góry nogami”.

Premiera płyty 6 kwietnia 2018.

1. Do góry nogami / Pectus & Pawlik
2. Na parapetach
3. Barcelona
4. Jak daleko, a jak blisko
5. Między słowami
6. Oceany
7. Prosta historia
8. Jeden moment
9. Iluzja
10.To co chciałbym ci dać / Pectus & Pawlik

2019

"KOBIETY/WOJCIECH MŁYNARSKI" - album do tekstów Wojciecha Młynarskiego


W 2015 roku Pectus zachwycił słuchaczy płytą „Kobiety”, która ukazała się na dziesięciolecie istnienia zespołu. Album zyskał status złotej płyty i był niezapomnianym hołdem dla kobiecej energii, piękna i siły. A ponieważ kobiecość to niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego bracia Szczepanikowie wracają z płytą „Kobiety” w nowej odsłonie. Tym razem Tomasz Szczepanik napisał porywającą muzykę do tekstów mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego, a do współpracy zaprosił takie legendy polskiej sceny, jak Kayah, Alicja Majewska czy Małgorzata Ostrowska. Towarzyszą im Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Natalia Szroeder, Basia Kurdej-Szatan, Halina Mlynkova oraz dziewczyny z zespołu Tulia. Zaproszenie do wykonania jednej z piosenek przyjęła także Magda Umer, wieloletnia przyjaciółka Młynarskiego, która zaśpiewała w duecie z Tomaszem utwór "Poetka znikła w oddali”, poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej.

Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus, wspomina: Dotarliśmy do materiałów, które do tej pory leżały w rodzinnych szufladach lub archiwach spadkobierców twórczości Wojciecha Młynarskiego. Postanowiłem skomponować muzykę do tych wierszy, ale tak, by aranżacje i kompozycje brzmiały współcześnie. Dodatkowym utrudnieniem było stworzenie piosenek, które będą pasowały do wrażliwości zaproszonych wokalistek. Moim zdaniem powstał mądry album pełen wzruszeń, hołd dla poezji i potęgi kobiecości.

Cieszę się, że Tomek Szczepanik sięgnął po nieśpiewane dotąd teksty Wojciecha Młynarskiego. Odkurzył, nadał im nowe życie. Napisane pół wieku wcześniej doczekały się, śpiąc w szufladzie, własnych nut. Melodii, tak pięknie zaśpiewanych w duetach ze wspaniałymi artystkami. Jestem pewna, że Tata byłby szczęśliwy, że jego piosenki wracają na listy przebojów, że znów je nucimy. Bo piosenki przecież muszą być śpiewane. Jak zawsze u taty, niosą nam mądre słowa i myśli. Czy może być lepsze przesłanie na dzisiejsze czasy od słów ”…do góry głowę noś, nie daj się…”? Muzyki doczekał się też wiersz, który Tata napisał po śmierci Agnieszki Osieckiej – „poetka znika w oddali”. Magda Umer jest jedyną artystką, która mogła go zaśpiewać. I tak oto powstała płyta uniwersalna, ponadczasowa, przebojowa, na której każdy znajdzie „swoją” piosenkę. - Agata Młynarska

1. Przejazdem feat. Kayah
2. Idę na całość feat. Alicja Majewska
3. Głowę noś do góry feat. Kasia Cerekwicka
4. Dalej i dalej feat. Natalia Szroeder
5. Horoskop feat. Małgorzata Ostrowska
6. Dobranoc feat. Halina Mlynkova
7. Finał feat. Basia Kurdej-Szatan
8. Najlepiej być w podróży feat. Kasia Popowska
9. Poetka znikła w oddali feat. Magda Umer
10. Dwa miasta feat. Tulia
 

PODSUMOWANIE

NAGRODY MUZYCZNE:

- Opolskie Debiuty 2007 (PECTUS znalazł się w finałowej dziesiątce, wyłoniony z ponad 600 wykonawców)
- Słowik Publiczności na Sopot Festivalu 2008 za piosenkę „To co chciałbym Ci dać”, 2008 r.
- "Hit Generator" wygrana z piosenką "Jeden Moment" 2009 r.
- Super Jedynka za Debiut Roku na opolskim festiwalu w 2009 roku,
- Brązowa Premiera 2009 za piosenkę "Życie na dystans"
- Złota Płyta za debiutancki album "PECTUS", 2009 r
- Super Jedynka w kategorii "Super Zespół" 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
- Super Jedynka w kategorii "Super Występ" 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
- ZŁOTA PŁYTA za album "Siła Braci" 2013
- ZŁOTA PŁYTA za album "Muzyka z Serca" Kalendarz Dżentelmeni 2014
- ZŁOTA PŁYTA za album "Kobiety" 2016

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE/SINGLE PECTUS:

- TO, CO CHCIAŁBYM CI DAĆ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- JEDEN MOMENT (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- ŻYCIE NA DYSTANS (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- OCEANY (muz. współkompozytor Tomasz Szczepanik sł. Tomasz Szczepanik) 2010
- BARCELONA (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2012/2013
- SZKOŁA MARZEŃ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2013
- ILUZJA (muz. Tomasz Szczepanik, sł. Tomasz Szczepanik) 2017
- DO GÓRY NOGAMI (muz. Tomasz Szczepanik, sł. Tomasz Szczepanik) 2018
- NAJLEPIEJ BYĆ W PODRÓŻY (muz. Tomasz Szczepanik, sł. Wojciech Młynarski) 2019
- GŁOWĘ NOŚ DO GÓRY (muz. Tomasz Szczepanik, sł. Wojciech Młynarski) 2019 - piosenka promuje także film "Jak poślubić milionera"


WYDANE ALBUMY:
2009 "PECTUS", QL MUSIC
2010 "STOS PRAW", QL MUSIC
2013 "SIŁA BRACI" SONY MUSIC POLSKA
2015 "KOBIETY" GRASH MUSIC
2016 'KOLĘDY PRZY KOMINIE" GRASH MUSIC
2018 "PECTUS AKUSTYCZNIE" GRASH MUSIC/POLSKIE RADIO SA
2019 "KOBIETY/WOJCIECH MŁYNARSKI GRASH MUSIC

UDZIAŁ W INNYCH ALBUMACH:

2014 "MUZYKA Z SERCA" KALENDARZ DŻENTELMENI 2014 - MUZYKA AUTORSTWA TOMASZA SZCZEPANIKA

2014 "MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA" SONY MUSIC POLSKA (udział Tomasza Szczepanika - jako wokalisty). Płyta z kompozycjami Roberta Jansona do wierszy Jana Pawła II.


 


 

PECTUS “KOBIETY/WOJCIECH MŁYNARSKI”

POBIERZ

Oficjalna strona zespołu PECTUS