news
TVN o FESTIWALU W SOPOCIE: Pectus i Kasia Popowska rozgrzali publiczność do czerwoności!

Podczas trzeciego dnia festiwalu w koncercie "Przeboje z winyli" zespół Pectus wykonał utwór zespołu Obywatel G.C. pt. "Nie pytaj o Polskę". Pomimo, że piosenka powstała w 1988 roku, widownia nadal pamiętała jej słowa. Nawet młode pokolenie publiczności śpiewało razem z zespołem.

Występ poruszył serca widzów. Obudził w nich ducha poprzednich czasów. Atmosfera, jaka panowała na terenie Opery Leśnej w Sopocie była nie do podrobienia.

Następnie, zespół Pectus wraz z Kasią Popowską zaśpiewali swój singiel: „Najlepiej być w podróży”. Piosenka wprowadziła widownię w spokojny, ale optymistyczny nastrój. Każdy zarażał pozytywną energią.

Sopot Top of The Top Festival 2019

Trzeci dzień festiwalu to koncerty pt. „Przeboje z winyli”. Przedstawione zostały przeboje z dawnych lat. Były to piosenki w nowych aranżacjach oraz w takich, które są wszystkim znane.

Drugi koncert to: „Przeboje wolnej Polski”. Opowieść o etapie zmian i wolności.

Wieczór uświetniły takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Wilki, Michał Szpak, Pectus feat. Kasia Popowska, Sławek Uniatowski, Skaldowie, Urszula, Patrycja Markowska & Grzegorz Markowski, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Brathanki, Halina Mlynkova, Jary Oddział Zamknięty, Chłopcy z Placu Broni, Golden Life i Aleksandra Gintrowska.

To co działo się na zagranicznej scenie muzycznej w czasach PRL-u zaprezentowały nam m.in.: Maggie Reilly oraz Diane King.

(TVN)

 

Transmisje z obu wykonań:

www.tvn.pl/aktualnosci/pectus-i-kasia-popowska-na-scenie-top-of-the-top-sopot-festival-2019,297327,n.html

PECTUS “KOBIETY/WOJCIECH MŁYNARSKI”

POBIERZ

Oficjalna strona zespołu PECTUS