news
Nowa płyta już w przedsprzedaży

Odliczamy dni do premiery naszej nowej płyty. To już 8 listopada. Przedsprzedaż już ruszyła.

kulturalnysklep.pl/muzyka/kobiety---wojciech-mlynarski-kwm

 

Cztery lata temu Pectus zachwycił słuchaczy płytą „Kobiety”, która ukazała się na dziesięciolecie istnienia zespołu. Album zyskał status złotej płyty i był niezapomnianym hołdem dla kobiecej energii, piękna i siły.

A ponieważ kobiecość to niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego bracia Szczepanikowie wracają z płytą „Kobiety” w nowej odsłonie.
Tym razem Tomasz Szczepanik napisał porywającą muzykę do tekstów mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego, a do współpracy zaprosił takie legendy polskiej sceny, jak Kayah, Alicja Majewska czy Małgorzata Ostrowska. Towarzyszą im Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Natalia Szroeder, Basia Kurdej-Szatan, Halina Mlynkova oraz dziewczyny z zespołu Tulia.

Zaproszenie do wykonania jednej z piosenek przyjęła także Magda Umer, wieloletnia przyjaciółka Młynarskiego, która zaśpiewała w duecie z Tomaszem utwór „Poetka znikła w oddali”, poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej.

Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus, wspomina:
„Dotarliśmy do materiałów, które do tej pory leżały w rodzinnych szufladach lub archiwach spadkobierców twórczości Wojciecha Młynarskiego. Postanowiłem skomponować muzykę do tych wierszy, ale tak, by aranżacje i kompozycje brzmiały współcześnie. Dodatkowym utrudnieniem było stworzenie piosenek, które będą pasowały do wrażliwości zaproszonych wokalistek. Moim zdaniem powstał mądry album pełen wzruszeń, hołd dla poezji i potęgi kobiecości.”

Lista utworów:
1 Przejazdem feat. Kayah
2 Idę na całość feat. Alicja Majewska
3 Głowę noś do góry feat. Kasia Cerekwicka
4 Dalej i dalej feat. Natalia Szroeder
5 Horoskop feat. Małgorzata Ostrowska
6 Dobranoc feat. Halina Mlynkova
7 Finał feat. Basia Kurdej-Szatan
8 Najlepiej być w podróży feat. Kasia Popowska
9 Poetka znikła w oddali feat. Magda Umer
10 Dwa miasta feat. Tulia

PECTUS “KOBIETY/WOJCIECH MŁYNARSKI”

POBIERZ

Oficjalna strona zespołu PECTUS